Sentomy

TWÓJ ZDROWY SEN NASZĄ MISJĄ

TWÓJ ZDROWY SEN NASZĄ MISJĄ

Czy bać się materaców dostarczanych w rolce?

materace rolowane

Od kilku lat wiodący producenci materaców dostarczają swoje produkty w formie zrolowanego wałka. I to bez względu, czy są to materace sprężynowe, czy są to materace piankowe. Nie ma to też znaczenia, jeżeli chodzi o wysokość materaca. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę iż wśród kupujących może to wzbudzać pewne obawy. Tym bardziej, iż czasami usłyszą od niektórych, niezbyt profesjonalnych Sprzedawców, iż nie powinno się rolować materacy. Wynika to jednak czasem po prostu z braku technicznych możliwości określonego producenta. Dlatego odpowiemy dzisiaj na pytanie, czy materace rolowane to produkt podejrzany?

Czy bać się materaców dostarczanych w rolce?

Przez ostatnie lata postęp technologiczny spowodował nie tylko zmiany w samych materacach. Również sposób ich pakowania uległ znacznym zmianom. Dzięki temu, dzisiaj już praktycznie mało kogo dziwi, iż zakupiony materac dostarczono w formie zwiniętego wałka. To właśnie dlatego udało się także obniżyć koszty dostaw do Klientów aż do poziomu bezpłatnej dostawy. Jednak, aby materace mogły być w ten sposób dostarczane, ulec musiały przede wszystkim materiały z których są produkowane.

Niewątpliwie, nowoczesne piany oraz inne materiały służące do produkcji materaców, pozwalają nam na zmniejszenie ich rozmiarów transportowych. Dzisiejsze bowiem piany klasy HR, HRC, termoelastyczne a także sprężyny kieszeniowe, reprezentują bardzo wysoką jakość. Dzięki temu w trakcie prasowania i zwijania w rolkę, zachowują swoje pierwotne właściwości. Świadczą o tym także wieloletnie gwarancje, jakich producenci udzielają na tego typu materace. Dlatego – jeżeli kupujesz materac dostarczany w rolce, to możesz śmiało mówić, iż kupiłeś materac naprawdę dobrej jakości.

Materace rolowane dlaczego?

Po pierwsze kupując materace rolowane, macie pewność iż są to produkty wysokiej klasy. Wykonane są w 100% z wysoce odpornych i sprężystych materiałów. Dodatkowo uzyskujecie pewność, iż tego typu materace są z pewnością nowe, nieprzepakowywane. A więc materace rolowanegwarantują maksymalną higieniczność. Oczywiście, góruje tutaj przede wszystkim zaleta polegająca na prostocie transportu. Materac taki bowiem nie wymaga specjalistycznych, dużych samochód. Praktycznie każdy, może materac w tej formie przewieźć własnym samochodem (jeżeli tylko macie możliwość rozłożenia tylnych siedzeń). Wynika to z faktu, iż średnica takiego materaca nie jest zbyt duża, a długość paczki to mniej więcej szerokość wybranego materaca. Co więcej, zwróćcie Państwo uwagę, iż materac taki bez trudu wniesiecie po wąskich klatkach schodowych, na poddasza lub inne miejsca o ograniczonych możliwościach wniesienia.

Rolowanie materacy wymaga też od producenta posiadania odpowiedniego parku maszynowego. Dlatego czasami możecie się spotkać z krytyką materacy rolowanych. Niestety ale w 99% przypadków krytyki pochodzi z firm, które nie posiadają takich technologicznych możliwości, bądź stosuje przestarzałe materiały do ich produkcji.

Co należy zrobić po zakupie materaca rolowanego?

Pamiętać jednak musicie, iż materac rolowany nie nadaje się do natychmiastowego użytku po jego rozpakowaniu. Producenci różnie podają czas powrotu do pierwotnych właściwości takiego materaca, ale nigdy nie jest to dłużej niż 72 godziny. Materac taki po rozrolowaniu, rozpakowaniu z folii natychmiast będzie się rozprężał. Jednak nie uzyska od razu swojej pierwotnej wysokości i twardości, a użytkowanie go w tym momencie może skutkować trwałymi odkształceniami. Materace rolowane nie mogą też być zbyt długo przechowywane w formie rolki. Dlatego większość producentów stara się utrzymywać minimalne stany na magazynie, a dostarczać Klientom świeżo spakowane materace. Tak właśnie robią niektórzy z naszych dostawców, jak np. materace Mollyflex, materace Magniflex, materace Hilding, Italcomfort i Matinee.

Czy każdy materac może być rolowany?

Nie, nie każdy materac można rolować. Jeżeli materac posiada dużą warstwę kokosu, to już eliminuje możliwość jego rolowania. Mogłoby bowiem to doprowadzić, do uszkodzenia maty kokosowej. Ponadto nie roluje się materaców bonellowych, ze względu na możliwość uszkodzenia sprężyn i ich łączeń. Unika się także rolowania materaców bardzo wysokich, ale tutaj często także ze względu na możliwości techniczne.

Jednym słowem – materac rolowany to raczej symbol wysokiej jakości i odpowiedzialności producenta. Nie da się bowiem zrolować byle jakiego materaca… Co nie znaczy, iż materace dostarczane na płasko są równoznaczne ze złą jakością. Czasem ta forma dostawy wynika też bowiem z polityki i marketingu konkretnego producenta.

Zapraszamy także na naszą stronę po więcej informacji, które znajdziesz na naszym blogu. Tutaj dowiesz się, jak wybierać materace, poduszki, jakich błędów się  można ustrzec. Przeczytacie także o łóżkach, aranżacjach wnętrz itp. Kliknij blog o materacach i ciesz się wiedzą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SOCIAL MEDIA

Bezpłatna konsulacja

materace oraz łóżka do sypialni

@sen_to_my

+48 661 538 405

KONTAKT@SENTOMY.PL