TWÓJ ZDROWY SEN NASZĄ MISJĄ

Sen podczas letnich upałów

sen w nocne upały

Mamy koniec czerwca, jesteśmy po pierwszej fali upałów, po pierwszej fali letnich burz. Z pewnością początkowo cieszmy się z upragnionego ciepła, ale z czasem zdecydowanie zacznie nam ono nieco przeszkadzać. W szczególności w nocy, wysoka temperatura powietrza nie jest tym, o czym marzymy. Sen podczas letnich upałów zdecydowanie stanowi problem. Problem nie tylko z jego długością, ale przede wszystkim zasypianie. Dlatego na koniec tego pięknego miesiąca, tuż przed lipcowymi upałami, postanowiliśmy doradzić Państwu, jak sobie z tym problemem poradzić. 

Sen podczas letnich upałów.

Właśnie – jak spać podczas letnich upałów? Jak spać, kiedy czujemy się jak grillowany kurczak na rożnie? Czy pomoże sen o zimowych zaspach śnieżnych i zwisających z dachów soplach lodowych? Raczej wątpliwe, aby się tak stało. Jednak ludzkość zna wiele bardziej, lub mniej skutecznych sposobów na radzenie sobie ze snem podczas letnich upałów.

upał

 

Mamy więc nadzieję, iż nasze poniższe porady pomogą Wam przetrwać afrykańskie noce w Waszych sypialniach. Nie każdego bowiem stać na klimatyzowaną sypialnię, a i nie wszyscy mogą spać w klimatyzowanych pomieszczeniach ze względu na problemy zdrowotne. Jeżeli więc nie mamy takiej możliwości, a zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę pełni sen w naszym życiu, spróbujmy zastosować się do pewnych zachowań.

Sposoby na zdrowy sen latem.

Chcecie podczas upałów zasypiać “snem sprawiedliwego”, nie budzić się po nocach? Spróbujcie zastosować kilka sposobów, które nie zaszkodzą, a z pewnością pomogą.

Kolacja – lekka i na długo przed snem.

To co jemy przed snem, wpływa na jego jakość bez względu na porę roku. Jednak latem nasz organizm zdecydowanie ma większe wymagania. Po pierwsze – nie jedzcie później niż 2 – 3 godziny przed snem. Organizm bowiem musi mieć czas się uporać ze strawieniem tego, co tam wrzucamy do jego wnętrza. I podczas tej pracy wydziela też dużo energii i może się po prostu przegrzać. Warto więc tez pomyśleć, aby kolacja była lekkostrawna i niezbyt obfita.

Śpij nago.

W okresie letnich kanikuł, bardzo ważne jest, aby nasze ciało mogło pozbywać się nadmiaru ciepła całą swoją powierzchnią. Jeżelisen w nocne upały przy tym przyjmiemy pozycję snu na plecach w formie rozgwiazdy, pozwolimy skuteczniej pozbyć się tego nadmiaru. Jednak, jeżeli dla kogoś nagość jest krępująca, to lepiej ubrać się w piżamę z naturalnych tkanin, jak bawełna czy wiskoza. Są to bowiem bardzo przewiewne tkaniny, a przede wszystkim doskonale absorbują wilgoć wydzielaną z ciała człowieka. Musicie bowiem wiedzieć, że za uczucie przegrzewania się podczas snu odpowiada przede wszystkim wydzielany z ciała pot. Zatyka on bowiem naturalne pory skóry, przez co nasze ciało nie ma jak się “wentylować”.

Trochę wody dla ochłody.

Nie odkryjemy tu w żaden sposób Ameryki stwierdzeniem, iż zimna woda zdrowia nam doda. Wszakże w ciągu upalnego dnia, nic tak nie działa pozytywnie na nas, jak zanurzenie się w wodzie. Oczywiście – jeziora w domu nie trzymamy, a i o basen u większości trudno. Dlatego idealnym sposobem na schłodzenie ciała jest po prostu zimny prysznic. Pozwala to bowiem na oczyszczenie naturalnych porów skóry, oraz obniżenie odczuwalnej przez ciało temperatury. Po zimnym prysznicu zdecydowanie lepiej się zasypia.

Przygotujcie swoją sypialnię.

Warto zdecydowanie także przewietrzyć sypialnię. Jednak nie zawsze się to udaje podczas letnich upałów. Można wtedy wstawić do sypialni, przed pójściem spać, wiatraka bądź przenośnego klimatyzatora. Należy tu jednak pamiętać, aby nie spać w pobliżu tych urządzeń. Możemy się bowiem nieźle “załatwić” i podczas letnich upałów przeziębić się nie gorzej niż jesienią, czy zimą. Nie bez znaczenia jest też dźwięk, który wydają te urządzenia, a który może nas rozpraszać.

Można też otworzyć okno i przysłonić je mokrym ręcznikiem lub prześcieradłem. Dzięki temu nieco schłodzimy wpadające do sypialni powietrze i na krótko obniżyć nieco temperaturę.

Sposób starożytnych Egipcjan na sen w upały.

Letnie upały nie pojawiły się wczoraj. Są z nami od milionów lat. Przykładem radzenia sobie z letnimi upałami i zasypianiem, są starożytni Egipcjanie. O tym, jakie tam temperatury panują, nie trzeba nikogo przekonywać. Oni już tysięcy lat wiedzieli, iż bardzo ważne jest, aby w letnie noce zapewnić ciału odpowiednie nawilżenie. Dlatego po prostu, tych co stać było, spali w mokrej pościeli.

Oczywiście, nieco trudno spać w dzisiejszych czasach w mokrej pościeli. Tym bardziej, iż materace niezbyt lubią kontakt z wodą. Dlatego proponujemy np. zwilżyć prześcieradło a najlepiej nieprzemakalny, wodoodporny ochraniacz na materac, przy pomocy spryskiwacza. Pozwoli to nam nie tylko na poprawę nawilżenia ciała, ale także nieco poprawić mikroklimat snu.

Czy materac może pomóc nam spać w letnie upały?

Niewątpliwie, przynajmniej część z Was doświadczyło niemiłego uczucia podgrzewania naszego ciała przez to na czym śpimy. Jednak już śpieszymy poinformować, iż w tej dziedzinie jest coraz lepiej. Może nie najtaniej, ale za to coraz bardziej skutecznie, materace pomagają nam coraz częściej w bardziej komfortowym śnie podczas letnich upałów.

materac ortopedyczny Magnigel Deluxe Dual 12 Magniflex

 

Dążąc do zapewnienia jak najbardziej komfortowych warunków snu latem, firmy zaprzęgły do pracy nowoczesne technologie. Tak właśnie powstały ultranowoczesne piany żelowe, które coraz bardziej precyzyjnie pomagają nam spać także latem. Przykładem jest tu np. rewolucyjna piana Magnigel, którą spotkacie Państwo w materacach marki Magniflex. Piana daje w pierwszym kontakcie ciała z materacem, uczucie delikatnego chłodu. Dzięki temu ciało szybciej się schładza, a tym samym pozwala nam lepiej spać. Taką pianę znajdziemy m.in. w materacu Magnigel Deluxe Dual 12 tej włoskiej marki. Jego zaletą jest to, iż nie jest to materac jedynie sezonowy. Materac ten bowiem wystarczy użyć z drugiej strony, kiedy już atakują nas chłodne noce i cieszyć się normalnym jego użytkowaniem.

 

 

 

 

 

Innym przykładem jest materac Visco Fresh marki Mollyflex. Tutamaterac Visco Fresh Mollyflexj z kolei o nasz komfort termiczny dba piana Polygel. Ta rewelacyjna piana odbiera ciepło, jakie wydziela nagrzane ciało, gromadzi jest w mikrokapsułkami PCM, aby w momencie schłodzenia powierzchni spania oddać ciepło i z kolei zapobiec wyziębianiu się.

 

A jeżeli chcecie naprawdę dobrej porady nie tylko na temat materaców dbających o nasz komfort termiczny, ale także aby dbał o Wasze ciało i zdrowie, to zapraszamy do kontaktu z naszym fizjoterapeutą Krzysztofem.

Na koniec naszego artykułu, mamy też swoisty prezent, dla tych, którzy zechcą skorzystać z naszej oferty materaców na letnie upały. Wystarczy podczas zakupów wpisać kod rabatowy UPAŁ i cieszyć się dodatkowym, 5% rabatem na swój upragniony materac.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpłatna konsulacja

formularz

materace oraz łóżka do sypialni

@sen_to_my

+48 661 538 405

KONTAKT@SENTOMY.PL